2 października, 2018

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia!

Śniadanie z Dietbox

“Nie można wyjść z domu bez porządnego śniadania”. To zdanie słyszał już chyba każdy! Rano często jesteśmy w biegu, nie mamy na nic czasu, a zjedzenie czegoś jest ostatnią rzeczą, o której myślimy. Warto jednak pamiętać o tym, że z posiłku czerpiemy potrzebną nam energię. Aby przez cały dzień mieć siłę na czekające nas wyzwania, trzeba zadbać o śniadanie!

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ to ono daje nam moc do działania. Bez niego czujemy się osłabieni i zmęczeni, a poranek wydaje się być znacznie trudniejszy niż mógłby być! Zjedzenie czegoś rano poprawia nam także nastrój i myślenie. Umilenie sobie początku dnia pysznym posiłkiem wydaje się być dobrym pomysłem, prawda?

“Obecnie żyjemy coraz intensywniej, mamy na głowie wiele spraw, a posiłki spożywamy szybko bądź całkowicie o nich zapominamy. Zdarza się także, że nie jesteśmy przyzwyczajeni do jedzenia rano, a pierwszy posiłek przyjmujemy dopiero po kilku godzinach od wstania z łóżka. Warto jednak spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe i na stałe wprowadzić rytuał śniadania do swojego dnia. Korzyści są gwarantowane.”– radzi Justyna Zalęga, dietetyk kliniczny, ekspert Dietbox.

Rano konieczne jest rozruszanie naszego organizmu po nocnym odpoczynku. W śniadaniu uwzględniajmy produkty bogate w błonnik, białko i witaminy, które dodadzą nam chęci do działania. Nie zapominajmy także o odpowiednim nawodnieniu! Płyny, takie jak woda mineralna czy świeży sok, są tak samo ważne co odpowiednio zbilansowany posiłek.

Ponadto brak porządnego śniadania rano sprawia, że w ciągu dnia zaczynamy podjadać. Nasz organizm potrzebuje pokarmu, energii i zaspokojenia głodu i w pewnym momencie zaczyna domagać się posiłku. To sprawia, że sięgamy po najbliżej leżącej przekąski, które często nie są najlepszym i najzdrowszym wyborem. W ten sposób niepotrzebnie jemy więcej i gorszej jakości produkty. Zamiast tego moglibyśmy zjeść coś pełnowartościowego, smacznego i dobrego dla naszego zdrowia.

“Dodatkowo omijając śniadanie, przesuwamy cały dzienny jadłospis o kilka godzin. To powoduje, że często w godzinach wieczornych stajemy się głodni. Wtedy przychodzi czas na uzupełnianie niedostarczonych w ciągu dnia kalorii. Wszyscy wiemy, że jedzenie krótko przed snem jest niezdrowe i powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej, co wpływa niekorzystnie na naszą sylwetkę. Tylko odpowiednie i regularne odżywianie jest kluczem do sukcesu.” – mówi Krzysztof Wojdat, dietetyk, właściciel Dietbox.

Chcąc mieć udany i dobry dzień, należy zacząć go od porządnego, sycącego i pysznego śniadania. To nasza dewiza! Dostarczanie sobie porcji energii z rana pozytywnie oddziałuje nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Warto podarować sobie smaczny poranek!

Administrator DietBox
Polecane posty

Dieta SIRT – co warto o niej wiedzieć?

Dieta SIRT zyskała globalną sławę, gdy znana piosenkarka Adele osiągnęła dzięki niej znaczącą, szybką i imponującą utratę wagi. Teraz zaleca ją wszystkim, a media podziwiają skuteczność tego sposobu odżywiania. Pełna nazwa tego planu żywieniowego to [...]

Dlaczego Twoja dieta nie działa?

Nic tak nie frustruje, jak brak efektów, dlatego zapoznaj się z tym artykułem i dowiedz się, jakie są najczęstsze powody, że dieta nie działa, jak chcesz. Dlaczego nie chudniesz, choć jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym? [...]

Poznaj wady i zalety diety wegetariańskiej

Jak powszechnie wiadomo wegetarianizm polega na wyeliminowaniu z diety mięsa. Powody przejścia na dietę wegetariańską bywają różne. Niektórzy decydują się na to ze względów etycznych i środowiskowych, inni chcą poprawić wyniki badań i kondycję swojego [...]

Śledź nas