Możesz nie przytyć w święta! Utrzymaj zgrabną sylwetkę.

Możesz nie przytyć w święta! Utrzymaj zgrabną sylwetkę.

Przed nami magiczny okres świąt Bożego Narodzenia. Czas, w którym spotykamy się ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi i siadamy do suto zastawionego stołu. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad, aby święta już nigdy nie kończyły się wyrzutami sumienia!

Po pierwsze…
Nie objadaj się. Łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić, kiedy na stole leży dwanaście apetycznie wyglądających potraw, a mama zza ramienia dokłada kolejne porcje domowego ciasta? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest spróbowanie wszystkiego, ale tylko po trochu. Dla Twojego żołądka oraz wagi zdecydowanie lepsze będzie, gdy pozwolisz sobie na trzy pierogi, mniejszy kawałek ryby, a na deser na dwa kawałki ciasta, zamiast pięciu. Ustal sobie swój limit i staraj się go dotrzymać.

Po drugie…
Wybierz się na spacer! Nasze tradycyjne święta kojarzą się najczęściej z długim przesiadywaniem przy stole, połączonym z rozmowami z bliskimi oraz, w konsekwencji, z ciągłym podjadaniem. Zamiast tego wyciągnij swoją rodzinę, przyjaciół choćby na piętnaście minut spaceru. Dacie swoim żołądkom odpocząć, a przy okazji spalicie kilkanaście nadprogramowych kalorii. Kto wie, może akurat w tym roku spadnie śnieg i będzie okazja, aby przypomnieć sobie dzieciństwo i porzucać się śnieżkami?

Po trzecie…
Nie zapominaj o ćwiczeniach. Oczywiście, nikt nie będzie szedł na siłownię w Wigilię. Warto jednak poświęcić chociaż 10 minut na trening w domu. Pamiętaj jednak, żeby nie ćwiczyć od razu po jedzeniu. A po świętach szybko skieruj swoje kroki na siłownię lub wybierz się na jogging. Pamiętaj także o piciu wody. Ugasi Twoje pragnienie zdecydowanie lepiej niż szklanka gazowanego napoju, a dodatkowo nie ma cukru, więc nie dostarczysz sobie pustych kalorii.

Po czwarte i najważniejsze…
Traktuj siebie z wyrozumiałością. Nawet jeśli nie uda Ci się dopilnować diety i zjesz o jeden kawałek ciasta za dużo pamiętaj, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Nie wchodź od razu na wagę, nie panikuj, nie planuj tygodniowej głodówki. Święta mają być czasem radosnym i poświęconym najbliższym, nie warto więc psuć sobie nastroju wyrzutami sumienia. A nawet jeśli po kilku dniach zobaczysz na wadze kilogram czy dwa więcej, pamiętaj… Zawsze jest DietBox, który chętnie pomoże Ci zadbać o Twoją sylwetkę i dobre samopoczucie!

Wesołych świąt!

Pobierz aplikacje!