31 października, 2019

Jak urozmaicić codzienne treningi?

Codzienne treningi

Trening nie tylko pomaga wykształcić wymarzoną sylwetkę, ale również może być sposobem na utrzymanie dobrego stanu zdrowia, dodawać pozytywnej energii i pomagać w kontroli własnego ciała. Co robić w sytuacji, gdy nie czujemy satysfakcji, a zaangażowanie i chęci z każdym dniem spadają?

1. Spróbuj czegoś nowego

Czasami najprostsze rozwiązania mogą przynieść najlepsze efekty. Kochasz biegać, ale obecny zastój Cię demotywuje? Chyba najwyższa pora spróbować czegoś kompletnie odmiennego! Trening jogi może okazać się świetnym rozwiązaniem: pomoże rozluźnić mięśnie, poznać nowy zakres ruchu,  a także wyciszyć myśli. Na co dzień trenujesz siłowo, ale czujesz spadek formy i straciłeś zapał do dalszego działania? Wybierz się na basen! Pływanie jako odmienna forma treningu może pomóc ruszyć Ci z miejsca, dostarczając jednocześnie dużo pozytywnej energii. 

2. Zaangażuj w to znajomych

Przy braku motywacji, ochoty i zaangażowania pomocne może okazać się włączenie partnera treningowego. Wspólny trening jest zdecydowanie przyjemniejszy, a w momentach rezygnacji może dodać nam energii i zachęcić do dalszego działania. Nie zawsze jednak uda nam się znaleźć osobę, która chce do nas dołączyć. W takiej sytuacji warto zainteresować się ofertą zajęć grupowych. Poza nadzorem wykwalifikowanego instruktora zyskamy towarzystwo osób o podobnym zainteresowaniu. W grupie raźniej!

3.Wprowadź inne bodźce

Kiedy robienie przysiadów czy wykroków po raz dziesiąty w tym miesiącu już dawno Ci się znudziło, a patrzenie na bieżnię, od której rozpoczynasz każdy swój trening budzi niechęć, to warto w inny sposób zaplanować swoją aktywność. Z biegiem czasu nasze ciało przyzwyczaja się do intensywności i rodzaju wysiłku, który wykonujemy i bez zmiany bodźców przy stałym treningu nasze efekty zostaną utrzymane, jednak już bez widocznego postępu. Dobrze jest na takim etapie pomyśleć o zmianie intensywności, ale również rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Zwiększenie obciążenia, drobne modyfikacje lub zmiana aktywności zdecydowanie pomogą nam ruszyć z miejsca. Ciało nie lubi nudy! 

4. Wykorzystaj możliwości

Warto szukać powodów, a nie wymówek. Ładna pogoda sprzyja treningom na świeżym powietrzu, dłuższym spacerom z psem czy rowerowym wycieczkom. W momencie, gdy potrzebujemy treningowego urozmaicenia, możemy pomyśleć nie tylko o zmianie sposobu, ale też miejsca. Możliwości jest dużo, a każda aktywność fizyczna niesie za sobą dużo pozytywnych zmian. 

5. I przede wszystkim… traktuj to jak dobrą zabawę ?

 

Dietetyk Malwina Łataś

 

Administrator DietBox
Polecane posty

Dieta SIRT – co warto o niej wiedzieć?

Dieta SIRT zyskała globalną sławę, gdy znana piosenkarka Adele osiągnęła dzięki niej znaczącą, szybką i imponującą utratę wagi. Teraz zaleca ją wszystkim, a media podziwiają skuteczność tego sposobu odżywiania. Pełna nazwa tego planu żywieniowego to [...]

Dlaczego Twoja dieta nie działa?

Nic tak nie frustruje, jak brak efektów, dlatego zapoznaj się z tym artykułem i dowiedz się, jakie są najczęstsze powody, że dieta nie działa, jak chcesz. Dlaczego nie chudniesz, choć jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym? [...]

Poznaj wady i zalety diety wegetariańskiej

Jak powszechnie wiadomo wegetarianizm polega na wyeliminowaniu z diety mięsa. Powody przejścia na dietę wegetariańską bywają różne. Niektórzy decydują się na to ze względów etycznych i środowiskowych, inni chcą poprawić wyniki badań i kondycję swojego [...]

Śledź nas