Post warzywno-owocowy

Dieta, która ma charakter głodówki leczniczej. Stosowana jako okresowa kuracja. Dostarcza enzymów, mikroelementów, witamin, korzystnie alkalizuje i odtruwa, wzmacnia własne, samoleczące mechanizmy, przywraca równowagę przemian, czyli zdrowie.

Zamów
Aktualne Menu
ZOBACZ
przykładowe posiłki.
Poznaj fenomen diety
warzywno-owocowej.

Pełnowartościowe posiłki dostarczające niezbędną
energię i składniki odżywcze na cały dzień.

  • Przywraca równowagę i oczyszcza organizm

Jest to niskoenergetyczna dieta, w której podaż kalorii zredukowana jest do 600-800kcal. Zalecany czas trwania kuracji to od 14 do maksymalnie 42 dni. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z postem i chciałbyś sprawdzić, czy ta dieta jest dla Ciebie, kilka dni kuracji warzywno-owocowej na pewno przyniesie pozytywny efekt.

Dieta, która ma charakter głodówki leczniczej. Stosowana jako okresowa kuracja. Dostarcza enzymów, mikroelementów, witamin, korzystnie alkalizuje i odtruwa, wzmacnia własne, samoleczące mechanizmy, przywraca równowagę przemian, czyli zdrowie. Po zakończeniu tej kuracji zaleca się włączenie na stałe naturalnego pokarmu opartego na warzywach, owocach, ziarnach, roślinach strączkowych z dodatkiem produktów zwierzęcych.

Efektem ubocznym diety najczęściej jest utrata masy ciała, natomiast nie jest to główne założenie diety. Aby uniknąć nawrotu zgubionych kilogramów, po zakończeniu diety, należy przeprowadzić tzw. fazę wyjścia z postu.

Dieta opiera się na warzywach niskoskrobiowych, wykluczając warzywa strączkowe i te o wysokim indeksie glikemicznym. Dozwolone jest również spożywanie niektórych niskocukrowych owoców. Bardzo ważnym elementem postu są naturalne kiszonki, które mają charakter probiotyczny.

Post warzywno-owocowy
skierowany jest głównie do osób chcących
  • oczyścić organizm,
  • pozbyć się zalegającej wody,
  • złagodzić stany zapalne,
  • poprawić kondycję skóry, włosów i paznokci,
  • uregulować procesy metaboliczne.
Różnorodność
produktów

ze wszystkich grup produktów spożywczych: owoce, warzywa, nasiona roślin strączkowych, mleko i jego przetwory, jaja, produkty zbożowe – zwłaszcza pełnoziarniste, tłuszcze – przede wszystkim oleje roślinne oraz pestki i orzechy

Bogaty wybór
kaloryczności

dobierz kaloryczność dla siebie spomiędzy
750 a 2500 kcal

0%
białko
0%
tłuszcz
0%
węglowodany
Zamów
SPRAWDŹ
inne wyjątkowe diety.

Gdzie dowozimy?

Sprawdź, czy dostarczmy do Ciebie!

Wyszukaj
Gdzie dowozimy?

Sprawdź, czy dostarczmy do Ciebie!

Wyszukaj

Nie wiesz jaką kaloryczność
wybrać?

Oblicz

Nie wiesz jaką kaloryczność
wybrać?

Oblicz