24 maja, 2018

Rozpoczynamy metamorfozy z DietBox i All For Body!

Metamorfoza z Dietbox

Każdy kiedyś dociera do momentu w życiu, w którym czuje potrzebę zmian. Tak stało się w przypadku Moniki i Mateusza – uczestników Metamorfozy z DietBox i All For Body. Wspierani przez naszych specjalistów, będą realizować swoje plany żywieniowe i treningowe 🙂

Dajemy w ten sposób niepowtarzalną szansę na realną przemianę i wprowadzenie w życie pozytywnych innowacji. Wiemy, że odzyskanie pewności siebie pozwala inaczej spojrzeć na świat, a widoczne efekty sprawiają dużo radości. Wierzymy, że nasi uczestnicy dzięki współpracy ze specjalistami – trenerem personalnym All For Body Marcinem Kroguleckim oraz dietetykiem DietBox Olgą Wieczorek osiągną wymarzone efekty.

Z reguły sam proces zmiany jest trudny, wymaga wiele determinacji i konsekwencji w działaniu. Dlatego kluczowe staje się wsparcie, które pozwala utrzymać motywację. W końcu najważniejsze, to nie stracić z oczu swojego celu! O tym, co jest istotne w procesie zmian, rozmawialiśmy ze specjalistami, którzy będą pomagać Monice i Mateuszowi oraz z samymi uczestnikami.

 

Uczestnicy

Monika

Dlaczego zdecydowała się Pani na udział w metamorfozie?

Dowiedziałam się o projekcie od znajomej i od razu powiedziałam “Ja chcę!”, nie miałam nawet momentu zawahania. To była szybka decyzja. Ostatnio często myślałam o tym, że zmienię coś w swoim życiu- teraz albo nigdy. To świetna okazja, ponieważ specjaliści kompleksowo zadbają o moją dietę i trening. Nie było nad czym się zastanawiać 🙂

Jakie ma Pani oczekiwania względem końcowych efektów?

Nie oczekuję spektakularnej utraty kilogramów w 3 miesiące. Zależy mi na tym, żeby był to pierwszy krok, by totalnie zmienić swoje życie i poprawić swoje samopoczucie. Chcę trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe. Liczę też na to, że aktywność stanie się dla mnie przyjemnością. Samo poczucie, że robię coś ze swoim ciałem i pracuję nad nowym, lepszym trybem życia, w którym będę mieć więcej energii bardzo mnie motywuje.

Jakie jest Pani nastawienie względem programu metamorfozy?

Jestem bardzo pozytywnie nastawiona. To w pewien sposób przygoda, ale wierzę, że uda mi się zauważyć efekty i przede wszystkim wprowadzić nową jakość do swojego życia. Trener pokazuje mi wszystko krok po kroku, podkreśla, że odpoczynek też jest ważny. Staram się dokładnie wykonywać ćwiczenia i słuchać jego zaleceń. Dodatkowo motywuje mnie siostra, która prowadzi aktywny tryb życia. Po pracy zawsze idzie na siłownię 🙂 Na każdym kroku przekonuje mnie, że kiedy wejdę w rytm treningów, pokocham aktywność i zdrowy styl życia.

Czy widzi Pani potencjalne trudności?

Największym wyzwaniem dla mnie jest pokonanie fizycznych ograniczeń związanych z wagą. Często jest tak, że chciałbym więcej, lepiej, szybciej, ale dostrzegam, że nie mogę tego osiągnąć na tym etapie.

Czy wcześniej próbowała Pani diet i treningów?

Kilka razy korzystałam z cateringu, ale diety 1000 kcal sprawiały, że byłam ciągle głodna i podjadałam. Skutkowało to efektem jo-jo. Teraz po tygodniu diety z DietBox nie mam tych problemów, jest różnorodnie i smacznie, co bardzo mnie cieszy 🙂

 

Mateusz

Co skłoniło Pana do udziału w metamorfozie?

Uczestniczyłem w wykładzie prowadzonym przez All For Body w firmie, gdzie pracuję. Zaintrygował mnie na tyle, że poszedłem na trening próbny. Od dawna myślałem o tym, że warto coś zmienić w swoim trybie życia i sylwetce, ale nie wiedziałem, jak zacząć.

Jakie cele chce Pan osiągnąć?

Mój cel początkowy jest związany z poprawą zdrowia. Chciałbym mieć siłę i energię na realizację swoich planów. Kolejny etap to praca nad sylwetką. Żartowałem z trenerem, że moim celem jest “kaloryfer na brzuchu” 🙂 Przede wszystkim jednak chcę nauczyć się, jak ćwiczyć i zbudować pozytywne nawyki żywieniowe. Moje wcześniejsze żywienie było złe, bo nie miałem wiedzy, jak odżywiać się prawidłowo.

Co stanowi dla Pana motywację do zmiany?

Treningi i dieta nie są dla mnie przykrym obowiązkiem. Kiedyś trenowałem sztuki walki, ale potem przestałem ćwiczyć, zaniedbałem aktywność fizyczną, a w konsekwencji przytyłem. Teraz treningi pozwalają mi wracać do przyjemnego uczucia, które pojawia się, kiedy pokonuję swoje ograniczenia. To daje mi motywację, by dalej ćwiczyć i zwiększać swoje możliwości.

Co będzie dla Pana wyzwaniem?

Myślę, że największą trudność sprawia mi organizacja czasu. W dobie ciągłego zapracowania ciężko wygospodarować przestrzeń na trening i przestrzegać diety. Jestem jednak bardzo zmotywowany i pozytywnie nastawiony do metamorfozy i wierzę, że dam radę.

Jakie są Pana wrażenia po pierwszym tygodniu diety z DietBox?

Bardzo pozytywne. DietBox mnie zaskakuje swoją różnorodnością i smakiem. Sam bym nie wpadł na takie potrawy, są naprawdę pyszne.

 

Rozmowa z Olgą Wieczorek, dietetyk DietBox

Od czego należy zacząć zmianę diety?

Najlepiej zacząć od ustalenia celów i odpowiedniej motywacji-jej naszym uczestnikom nie brakuje 🙂 Następnie należy stopniowo wprowadzać zmiany w zwyczajach żywieniowych ustalonych razem z dietetykiem.

Jaki rodzaj diety i jaki plan diety przewiduje Pani dla uczestników metamorfozy?

Doboru diety dokonuję na podstawie aktualnych danych biometrycznych oraz zamierzonych celów i stylu życia. Dlatego razem z uczestnikami ustaliliśmy diety sportowe – Fitness 1700 kcal dla Pani Moniki i Enduro Box 2000 kcal dla Pana Mateusza, ponieważ zawierają więcej białka, które sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej.

Jakie rady ma Pani dla uczestników metamorfozy na sam start? Co może być Pani zdaniem największym wyzwaniem dla uczestników metamorfozy?

Ważne jest pozytywne nastawienie do zmian oraz trzymanie się ustalonych wytycznych 🙂 Moim zdaniem największym wyzwaniem może być wytrwanie na treningach.

Jakie nawyki uczestników są wrogiem zdrowego żywienia?

Po pierwsze – niejedzenie śniadań – często sięgamy wtedy po niezdrowe szybkie przekąski. Nieregularne spożywanie posiłków, brak świadomości żywieniowej. Właśnie te nawyki są destrukcyjne dla organizmu.

Jak planować dietę i łączyć ją z treningiem?

Dieta powinna być zaplanowana odpowiednio do liczby i rodzaju treningów. Ważne są posiłki spożywane przed i po treningu. Celem uczestników jest między innymi redukcja masy ciała i w tym przypadku szczególnie ważne jest uzupełnienie wykorzystanych podczas ćwiczeń składników.

Jak zdrowa dieta wpłynie na samopoczucie uczestników?

Dieta ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia. Dobrze zbilansowana zapewnia energię i stabilność nastroju. Dlatego dbamy o to, aby w diecie pojawiały się różnokolorowe warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz orzechy i ryby.

 

Rozmowa z Marcinem Kroguleckim, trenerem personalnym All For Body

Jak wygląda trening personalny? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Na trening personalny warto się zdecydować, bo stanowi gwarancję większego bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń oraz efektywności treningu. Jako trener pełnię też rolę dodatkowego motywatora. Świadomość, że jest się z kimś umówionym na trening zwiększa poczucie odpowiedzialności u uczestników, co skutkuje pojawieniem się pierwszych efektów 🙂

Od jakich ćwiczeń zaczął się powrót do formy uczestników?

Trening zaczął się od sprawdzenia uczestników: przetestowania umiejętności fizycznych – mobilności oraz wywiadu dotyczącego kontuzji, żywienia i stylu życia. Pierwszy trening miał charakter testowy: 30 minut ćwiczeń, 45 minut rozmowy. Dopiero na tej podstawie ułożyłem plan treningowy dla Moniki i Mateusza.

Jakie ma Pan plany treningowe względem uczestników metamorfozy?

W przypadku Pani Moniki głównym celem jest redukcja wagi. Trudno w tym momencie określić dokładnie, jaka będzie waga docelowa, ponieważ jest to zależne od czynników genetycznych. Założenia w tej kwestii można sformułować po pierwszym miesiącu treningów, kiedy obserwowalna będzie szybkość osiągania efektów. Kluczowa będzie w tym przypadku dieta. Na początek planuję treningi przygotowawcze, ponieważ Pani Monika nie ćwiczyła. Musimy rozpocząć od rozciągania, nauki techniki wykonywania ćwiczeń. Zastosujemy technikę małych kroków 🙂 Następnie cardio, ćwiczenia interwałowe. Dopiero później przejdziemy do bardziej złożonych ćwiczeń. W grę wchodzi również trening medyczny ze względu na to, że uczestniczka ma problemy z barkiem. Planujemy ćwiczenia z częstotliwością 3 treningów w tygodniu. Z kolei u Pana Mateusza chcemy zarówno zredukować wagę, jak i zbudować sylwetkę. Na początku skupimy się na technice wykonywania ćwiczeń, a po 3 tygodniach przejdziemy do treningu właściwego, który będzie opierał się na interwałach siłowych i treningach siłowych. Planujemy trening 3-4 razy w tygodniu.

Co jest kluczowe, aby ćwiczenia przyniosły efekty?

Odpowiednia dieta i regularny trening to przepis na sukces 🙂 Ważna jest  także organizacja czasu i zadbanie o swoje nastawienie oraz zaangażowanie – psychika ma bardzo duże znaczenie.

Co jest istotne we współpracy z uczestnikami?

Bardzo ważna jest, elastyczność-nie tylko w podejściu do treningu jako ćwiczeń, ale też w ogólnej relacji z uczestnikami. Ważne dla mnie jest poznanie osobowości uczestników metamorfozy i zbudowanie między nami relacji. Zarówno w przypadku pani Moniki, jak i pana Mateusza współpraca zapowiada się bardzo dobrze: są otwarci, bardzo zaangażowani i zmotywowani. Pani Monika jest zawsze uśmiechnięta, a pan Mateusz sam dopytuje o kolejne terminy treningów 🙂

 

Czekamy na pierwsze efekty i trzymamy kciuki za pozytywne zmiany w życiu uczestników. Mamy nadzieję, że metamorfozy pozwolą im zbudować pewność siebie, poprawić samopoczucie i będą początkiem trwałych zmian w kierunku prowadzenia zdrowego trybu życia.

Administrator DietBox
Polecane posty

Dieta SIRT – co warto o niej wiedzieć?

Dieta SIRT zyskała globalną sławę, gdy znana piosenkarka Adele osiągnęła dzięki niej znaczącą, szybką i imponującą utratę wagi. Teraz zaleca ją wszystkim, a media podziwiają skuteczność tego sposobu odżywiania. Pełna nazwa tego planu żywieniowego to [...]

Dlaczego Twoja dieta nie działa?

Nic tak nie frustruje, jak brak efektów, dlatego zapoznaj się z tym artykułem i dowiedz się, jakie są najczęstsze powody, że dieta nie działa, jak chcesz. Dlaczego nie chudniesz, choć jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym? [...]

Poznaj wady i zalety diety wegetariańskiej

Jak powszechnie wiadomo wegetarianizm polega na wyeliminowaniu z diety mięsa. Powody przejścia na dietę wegetariańską bywają różne. Niektórzy decydują się na to ze względów etycznych i środowiskowych, inni chcą poprawić wyniki badań i kondycję swojego [...]

Śledź nas